У чому різниця між житлом економ і комфорт-класу?

ЖК ECO DREAM у жовтні 2023

У чому різниця між житлом економ і комфорт-класу?

Новобудова комфорт-класу – це житловий будинок за індивідуальним проектом, побудований з використанням якісних будматеріалів і власною інфраструктурою.

Такий ЖК значно виграє за рахунок застосування сучасних технологій будівництва; якісних матеріалів; естетично привабливого проекту; зручного планування квартир; дизайну місць загального користування; благоустрою прибудинкової території.

 Технологія будівництва та матеріали

Новобудови комфорт-класу зводяться переважно за монолітно-каркасною технологією. До будівельних матеріалів тут суворіші вимоги, ніж в ЖК економ-класі: червона цегла, або керамоблоки. Піно-, газоблоки і силікатна цегла – це моветон. Використання арболіту, керамзитобетону, панельних блоків і шлакоблоку в комфорт-класі взагалі неприпустимо.

У житлових комплексах комфорт-класу застосовується панорамне скління, фасади оздоблюються декоративною штукатуркою, облицювальною плиткою або композитними панелями. Для внутрішнього оздоблення використовують якісні і довговічні матеріали, звуко- і гідроізоляцію. Забудовники впроваджують енергозберігаючі технології – утеплення фасаду, подвійні склопакети та інше.

Метраж в новобудовах комфорт-класу: однокімнатні квартири проектуються в діапазоні 35-50 кв. м; двокімнатні – 60-80 кв.м; трикімнатні – 85-120 кв.м. Висота стель – від 2,7 м. Балкон або лоджія – обов’язково, засклення на момент введення будинку в експлуатацію.

У новобудовах комфорт-класу досить продумане планування житла. У квартирах не зустрічаються прохідні кімнати, маленькі кухні та довгі коридори. Забудовники передбачають місця для вбудованих шаф або гардеробних; місця для зберігання колясок і велосипедів; комори на цокольному поверсі та комерційні приміщення на перших поверхах.

 Розташування та власна інфраструктура

  1. Транспортна доступність. Житло комфорт-класу будується в пішій доступності від великих транспортних розв’язок або станцій метро – до 15 хвилин пішки спокійним кроком.
  2. Нормальна практика, коли поруч з житловим комплексам комфорт-класу розташовані парки або сквери.
  3. Зазвичай проектом передбачається прибудинкове озеленення з облаштованими зонами відпочинку для мешканців, дитячими та спортивними майданчиками.
  4. Прибудинкова територія закрита, передбачені приміщення для консьєржа. Є відео-нагляд місць загального користування та контроль доступу.
  5. У новобудовах проектуються гостьові парковки з зарядними станціями для електромобілів, для мешканців – закритий або підземний паркінг.
  6. Нерухомість комфорт-класу зводиться в районах з розвинутою соціально-побутовою інфраструктурою. У доступній близькості розташовані ТРЦ, школи, медзаклади.
  7. Кафе, маркети та інші заклади сфери послуг можуть бути розташовані на перших поверхах житлового комплексу.
зовнішній вигляд новобуду ЖК "ЕкоДрім"
Фасад ЖК “ЕКО ДРІМ” з вулиці Львівської

Квартира з ремонтом від забудовника – що входить у проект?

Житлові приміщення в новобудовах комфорт-класу оздоблюють відповідно до актуальних будівельних норм. У цьому сегменті забудовники часто пропонують покупцеві вибір – квартири з чистовим або чорновим оздобленням. До об’єкту підведені комунікації, газ, встановлені радіатори опалення, лічильники обліку води та електрики, підготовлене місце для монтажу індивідуальних лічильників тепла.

Переваги новобудови комфорт-класу:

  • помірна вартість кв. м при значному зростанні комфорту проживання; різноманітність варіантів і планувань; високий рівень благоустрою. Наявність консьєрж-сервісу, відеокамер та обслуговуючої компанії або ОСББ; розвинена інфраструктура. Поруч з житловими комплексами розташовані магазини, лікарні, навчальні заклади тощо.

Недоліки новобудови комфорт-класу:

  • не завжди зручне розташування. Будинки комфорт-класу будуються переважно в спальних районах; невідповідність опису реальності. Деякі забудовники намагаються видати житло економ-класу за «комфорт». Так, якщо в новобудові є парковка, фітнес-центр і охорона, це не означає, що комплекс – комфорт-класу, враховуючи, що на поверсі 15 квартир, немає балконів і при будівництві використані панельні блоки.

Новобудови комфорт-класу – вигідна інвестиція коштів. Покупець сплачує трохи більше в порівнянні з нерухомістю економ-класу, але отримує житло за якістю набагато вище.

Чи відповідає ЖК Eco Dream вимогам до новобудов комфорт-класу, можна порівняти на сторінці Технічні характеристики.

 

Share this post